Ақпан айының 2 жұлдызы күні Қызылорда облыстық Н.Бекежанов атындағы қазақ музыкалық драма театр сахнасында Ә.Оразбековтың «Бір түп алма ағашы» драмасы сахналанды. Спектакльге қысқаша тоқтала өтсек... Ә.Оразбековтың «Бір түп алма ағашы» психологиялық драмасы туған ауыл, өзі өскен шаңыраққа деген әрбір адамның парызын қайта оралтып, көп ойларға же¬телейді. Ауылда мүгедек баласымен қалған ана мен қалада тұратын балалардың кере¬ғар тірліктері жаныңды күйзелтіп, көңілің¬ді мұңға бөлейді. Психологиялық драма¬ның мәні әрбір көрерменге туған ел мен туған жермен қатар, туған шаңырақ пен ата-ананың алдындағы перзенттік парыз¬дың бар екенін паш етеді. Бұл спектакль – өмірдің нақ өзі! Өмірдің алуан-алуан қиындықтарына қарамастан, әрбір саналы адам қоғамдағы, отбасындағы өзінің рөлін ұмытпауы тиіс деген игіліктен туған дүние. Бүгінгі қоғамдағы боямасыз шын¬дық – ағайындар арасындағы алауыздық. Бір жатырға сыйғандардың бір шатырға сыйыспауы – зор қасірет!